Straipsniai
Erasmus+ programos projektas Nr. 2024-1-LT01-KA121-ADU-000205206
Kaišiadorių kultūros centro darbuotojų stažuotė Graikijoje
2025 m. kovo pabaigoje – balandžio pradžioje 6 Kaišiadorių kultūros centro darbuotojai dalyvavo savaitės trukmės darbo stebėjimo stažuotėje Graikijoje. Ši stažuotė buvo įgyvendinta pagal Erasmus+ programos mobilumo projektą Nr. 2024-1-LT01-KA121-ADU-
„Stažuotė Graikijoje buvo labai motyvuojanti patirtis – užmezgėme bendradarbiavimo ryšius, pasisėmėme gerosios patirties ir idėjų, aiškiau pamatėme tobulintinas veiklos sritis, kartu ir sritis kuriose esame stiprūs ir galėtume pasidalinti su kitais. Džiugu, kad stažuotėje galėjo dalyvauti tiek kolektyvų vadovai, tiek administracijos atstovai, todėl stebėtų veiklų ratas buvo itin platus. Susipažinome kaip užsienyje dirbama su suaugusiais meno kolektyvų nariais, skatinama jų motyvacija bei naujų narių pritraukimas, kaip jie oficialiai susiejami su organizacijos kolektyvu. Kitas svarbus aspektas – domėjomės, kaip vykdomas veiklų viešinimas bei vystomas kultūrinių neformaliojo švietimo organizacijų ir verslo bendradarbiavimas. Tikiuosi, kad ši patirtis taps atspirties tašku tolesniam Kaišiadorių kultūros centro tobulėjimui tiek vykdomų veiklų kokybės, tiek organizacinio tobulėjimo prasme“, teikia Kaišiadorių kultūros centro direktorė Lina Brazionienė.
Įgyvendinta stažuotė tiesiogiai atliepė į projekto tikslus - gerinti neformalaus suaugusiųjų švietimo paslaugų kokybę skatinant organizacijos darbuotojų tobulėjimą remiantis užsienio šalių patirtimi, o tuo pačiu – vystyti tarptautinį bendradarbiavimą gerinant Kaišiadorių kultūros centro įvaizdį ir konkurencingumą.
Stažuotės metu mūsų darbuotojai sėmėsi patirties kaip užsienyje dirbama su suaugusiais meno kolektyvų nariais, skatinama jų motyvacija bei naujų narių pritraukimas, vykdomas veiklų viešinimas bei kultūrinių neformaliojo švietimo organizacijų ir verslo bendradarbiavimas.
„Stažuotės metu stebėjome kolegų darbą, tiek kolektyvų repeticijas, tiek vadovų pasiruošimą joms, tiek bendrą kolektyvo veiklos organizavimą, bendravimą, abipusiai dalinomės gerąja patirtimi. Dalyvavimas stažuotėje leido atnaujinti savo žinias, perimti užsienio kolegų darbo metodus, ypač dirbant su suaugusiais kolektyvų nariais, juos motyvuojant išlikti pilnai įsitraukus į kolektyvo veiklą. Tokios stažuočių galimybės ne tik leidžia perimti kitų patirtį, bet objektyviau įvertinti ir savo turimus privalumus. Ne veltui sakoma, kad Graikija – tai kultūros lopšys, iš jų yra ko pasimokyti“, teigia stažuotės dalyvė, folkloro kolektyvo „Žilvita“ vadovė Laima Morkūnienė.
Stažuotės metu Kaišiadorių kultūros centro darbuotojų įgyti ir patobulinti gebėjimai pripažinti tarptautiniu mastu - visi stažuotės dalyviai gavo Europass mobilumo dokumentus.
Finansuojama Europos Sąjungos lėšomis. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus nuomonę, todėl Nacionalinė agentūra ir Europos Komisija negali būti laikomos atsakingomis už jame pateiktą informaciją.
ERASMUS+ PROJEKTO PRISTATYMAS - 2024-1-LT01-KA121-ADU-000205206
Nuo šių metų Kaišiadorių kultūros centras (KKC) pradeda savo pirmąjį finansavimo laikotarpį kaip akredituota Erasmus+ organizacija ir įgyvendina Erasmus+ projektą Nr. 2024-1-LT01-KA121-ADU-000205206.
Šiuo projektu siekiama dvejopų tikslų: gerinti neformalaus suaugusiųjų švietimo paslaugų kokybę skatinant organizacijos darbuotojų tobulėjimą remiantis užsienio šalių patirtimi, o tuo pačiu – vystyti tarptautinį bendradarbiavimą gerinant Kaišiadorių kultūros centro įvaizdį ir konkurencingumą.
Įgyvendinant projektą planuojami darbo stebėjimo veiklų mobilumai Kaišiadorių kultūros centro kolektyvų/būrelių vadovams ir administracijos darbuotojams. Šio finansavimo etapo įgyvendinimo laikotarpiu planuojama, kad stažuotėse dalyvaus 6 dalyviai. Užsienio šalių patirties pagrindu pakelta KKC darbuotojų kvalifikacija leistų pakelti bendrą suaugusiųjų neformaliojo ugdymo kokybės lygį, suaugusiųjų savirealizacijos bei saviraiškos mastą, šią naudą pajaustų ir visi kiti KKC kolektyvų/būrelių nariai.
Taip pat ilgalaikėje perspektyvoje planuojami atvykstamieji mobilumai - užsienio neformaliojo suaugusiųjų ugdymo ekspertai, dirbantys į Kaišiadorių kultūros centrą panašiose organizacijose, atvyks su mūsų darbuotojais pasidalinti darbo su suaugusiais neformaliojo ugdymo dalyviais patirtimi.
Įgyvendinant šį projektą taip pat siekiama didinti KKC tarptautiškumą, sudaryti sąlygas KKC darbuotojams tobulėti ir praktiškai kelti savo profesinę kvalifikaciją remiantis užsienio šalių patirtimi – dalyvaujant darbo stebėjimo veiklose į KKC panašiose, sėkmingai suaugusiųjų neformaliojo švietimo srityje veikiančiose organizacijose. Siekiama, kad KKC darbuotojai susipažintų su užsienio kolegomis, perimtų jų gerąją patirtį, užmegztų ilgalaikius tarptautinius kontaktus, kurie ilgainiui peraugtų į tarpinstitucinį bendradarbiavimą, užsienio specialistų atvykimą į KKC ar kitas bendras tarptautines veiklas, tiek tarp darbuotojų, tiek tarp būrelių/kolektyvų.
Šis projektas yra įgyvendinamas pagal Erasmus+ programą, kurią pilnai finansuoja Europos Sąjunga.
Finansuojama Europos Sąjungos lėšomis. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus nuomonę, todėl Nacionalinė agentūra ir Europos Komisija negali būti laikomos atsakingomis už jame pateiktą informaciją.