Skip to content
*alt_site_homepage_image*

Choro „Nona“ rankose – „Bronzinė Šalčios juosta“

Kaišiadorių kultūros centro moterų choras „Nona“ sezoną užbaigė maloniu įvykiu – dalyvavo IX tarptautiniame chorinės muzikos festivalyje Eišiškėse „Auksinė Šalčios juosta“.

Šis tarptautinis muzikos festivalis vyksta kas dveji metai ir sutraukia daug dalyvių iš Lietuvos ir užsienio. Šiais metais festivalyje dalyvavo 19 chorų, kurie dėl nugalėtojų vardų ir prizų varžėsi penkiose kategorijose. Komisijos nariai taip pat tarptautinė komanda: prof. habil. Dr. Elžbieta Kžeminska – komisijos pirmininkė, prof. habil. Dr. Ivona Višnievska, doc. Rasa Gelgotienė, dirigentė ir pedagogė Nadya Povoroznyk. Konkursą organizuoja Šalčininkų rajono savivaldybė ir kultūros centras bei Eišiškių Kristaus Žengimo į Dangų parapija. Konkurso rėmėjai ne tik Lietuvos kultūros taryba, bet ir rėmėjai iš užsienio: Lenkijos Respublikos Ministrų Tarybos Pirmininko Kanceliarija, vykdanti konkursą Polonija ir Lenkai užsienyje 2023, kiti Lenkijos fondai.

Chorą “Nona” į konkursą savo palaiminimu ankstyvą šeštadienio rytą išlydėjo Kaišiadorių parapijos klebonas Rimvydas Jurkevičius. Eišiškės pasitiko nuostabiu saulėtu oru ir mums nematytu miestelio koloritu. Eišiškių lietuvių gimnazijoje buvome maloniai priimtos, paglobotos ir po pasiruošimo, palydėtos į įspūdingą Kristaus Dangun Žengimo bažnyčią, kur vyko konkursas. Konkursui „Nona“ paruošė tris kūrinius „Užaugo liepa“, „Saulele motule“ ir „Dona nobis“. Dainavome mums itin neįprastomis aplinkybėmis, todėl teko pasitikrinti savo ištvermę ir drąsą. Vis tik „Nonos“ daininkės susikaupė ir sėkmingai atliko kūrinius. Po vakaro šv. Mišių ir dar vieno pasirodymo publikai su giesme „Dona nobis“ įteiktas apdovanojimas patvirtina, kad „Nonai“ ir šį kartą pavyko padainuoti puikiai.

Festivalyje sutikome ir klausėmės nuostabių chorų atliekamų kūrinių. Tai jau mums pažįstami ir gerai žinomi chorai iš Lietuvos: „Daina“, „Santara“, „Eglė“, „Vaidilutės“, „Dangė“.  Taip pat chorai iš Lenkijos: Lodzės technikos universiteto choras, „Choir in action“, „Konsonans“.  Įspūdingai atlikta koncertine programa sužavėjo Liublino technikos universiteto akademinis choras.

Festivalis – konkursas - ne tik varžybos. Tai ir naujos pažintys, smagūs pokalbiai, mokymąsis vieniems iš kitų. Svarbi kūrybos dvasią ir dainuojančių žmonių bendrystę padedanti pajusti festivalio dalis - kūrinių atlikimas kartu su kitais festivalyje dalyvaujančiais chorais bendroje programoje, didelę patirtį turinčių chorvedžių pamokos. Širdį sušildė charizmatiškų chorvedžių pagyrimai, padrąsinimas žengti toliau ir siekti daugiau.

Choras „Nona„ džiaugiasi iškovota “Bronzine Šalčios juosta” ir premija. Tai puiki sezono pabaigos šventė, dovana sau ir kaišiadoriečiams. Tačiau tai ir įsipareigojimas – norime žengti dar toliau ir aukščiau…

Birutė Tadarauskienė,
Kaišiadorių kultūros centro moterų choro „Nona“ choristė

Susijusios galerijos

Komentarai ({{ (comments.list | filter:count).length }})

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.