Skip to content
*alt_site_homepage_image*

Siuvinėjimas (namų dekoras)

Siuvinėjimas – tokia pat sena meno forma, kaip tapyba ir skulptūra, tačiau kukli ir dažnai gaubiama paslapties šydo… Iki mūsų dienų išlikusių šio meno pavyzdžių autoriai beveik nežinomi. Nežiūrint į tai, rankdarbių teikiamas malonumas leidžia pajausti sąsajas su šimtamete praeitimi. Manyta, jog siuvinėjimas yra moteriška meninės saviraiškos forma, todėl moterys troško išmokti siuvinėjomo, taip norėdamos pabrėžti savo statusą. Siuvinėjimo rafinuotumas buvo išsilavinusios moters ženklas! O šiomis dienomis rankdarbiai tampa populiaresni nei bet kada. Būrelio vadovė sudaro darbo planą, prisilaikydama mokomojo kurso, užsiėmimų metu dirba bendrai ir atskirai su kiekvienu būrelio nariu, atkreipdama dėmesį į individualius gebėjimus, neleidžia darbams supanašėti, reikalauja kruopštumo ir tvarkingumo. Būrelyje išmokstama komponavimo, piešinio sudarymo, jo pritaikymo rankdarbiui, įvairių siuvinėjimo technikų ir kt. Vadovė su būrelio nariais sistemingai aptaria padarytus darbus, nurodo trūkumus, klaidas, pasiekimus. Veikloje dalyvauja ir pradedantys siuvinėti, ir gerokai pažengę. Motorika, pastabumas, atmintis (skaičiuojamasis siuvinėjimas) – visa tai, ką lavina siuvinėjimas. Todėl užsiėmimus lankyti gali net septynmečiai ir vyresni vaikai drauge su savo mamomis.

Būrelio veikloje dalyvauja kruopščios, darbščios mamos bei dukros ir sūnūs! Šiame būrelyje be siuvinėjimo dar mokoma gaminti darbelius iš antrinių žaliavų: prikeliami antram gyvenimui popierinės, plastikinės, skardinės, medinės pakuotės, sena tekstilė ir pan. Šios priemonės būrelio narių rankose virsta nuostabiais namų dekoro akcentais. Tai vazonai gėlėms, krepšeliai smulkmenoms, proginiai (Velykiniai, Kalėdiniai) vainikai, žibintai, netgi sapnų gaudyklės!

Metų eigoje surengiama būrelio narių darbų paroda Kultūros centre, dalyvaujama konkursuose. 2013m. Lietuvos liaudies kultūros centro organizuotame respublikiniame SIDABRO VAINIKĖLIO konkurse būrelio narė apdovanota aukščiausiu įvertinimu – I-ąja vieta. Taigi, siuvinėjimo nuotykiai laukia jaunesnio ir vyresnio amžiaus moksleivių bei suaugusiųjų.

Susisiekite: cpcjcbcm@gmail.com
Vadovė Birutė Marmakevičienė;
Užsiėmimai antradienį – penktadienį 12.00 – 18.00 (305 kab.)

Prašymas priimti į būrelį