*skip_to_content*
*alt_site_homepage_image*

Violetos Vegelevičienės tapybos darbų paroda

07.16 - 08.09 Kaišiadorių kultūros centras

Ši paroda – projekto ,,Gedimino 40” dalis.

Teatro pedagogo Gedimino Šimkaus atminimui skirtas menų festivalis - mobilus projektas kasmet vykstantis vis kitoje Lietuvos vietoje, kurioje dirba dėstytojo pedagogo Gedimino Šimkaus buvę studentai.

1978 metais – pedagogui Gediminui Šimkui buvo 40 metų, kai Valstybinės konservatorijos Klaipėdos Teatro meno fakultete režisūros katedroje surinko pirmąjį režisierių kursą. Keturiasdešimt metų teatro pedagogas atidavęs režisierių rengimui 2018 metais iškeliavo į Amžinybę. Keturiasdešimt – šiais metais kai išėjo pirmoji režisierių laida...

Daugelis dėstytojo buvusių studentų darbuojasi Lietuvos kultūros labui: įkurti teatrai, kuriami aukšto meninio lygio spektakliai, teatrai yra gerai žinomi Lietuvoje ir užsienyje, ugdoma daug vaikų ir jaunimo.

Labai simboliška, kad net dviejų jo buvusių studentų, kurie sėkmingai sukūrė mėgėjų teatrus, darboviečių adresai yra Gedimino g. 40.

Režisierius, buvęs Lietuvos mėgėjų teatro sąjungos prezidentas Jonas Andriulevičius dirba Kaišiadorių kultūros centre, Gedimino g. 40, režisierė Vita Vadoklytė, Skapiškio mėgėjų teatro „Stebulė“ bei vaikų ir jaunimo teatro studijos „Ku-kū“ įkūrėja ir vadovė – Kupiškio kultūros centre – Gedimino g. 40.

Menų festivalis Kaišiadoryse ir Žiežmariuose sukvies ir apjungs pedagogo Gedimino Šimkaus išugdytus studentus, kurie ne tik kuria mėgėjų teatruose, bet taip pat yra ir kitų meno rūšių kūrėjai - dailininkai, kino režisieriai, rašytojai, foto menininkai.

Vyks spektakliai, bus parodytas dėstytojo dukros režisierės Rasos Šimkutės kuriamo filmo ištrauka apie teatro pedagogo Gedimino Šimkaus pirmąją režisierių laidą, vyks knygų, parodų pristatymai, seminaras-praktikumas – „Teatro pedagogo G. Šimkaus metodikos raiška studentų darbuose“.

photo

Susijusios galerijos