Skip to content
*alt_site_homepage_image*

Skiautinių festivalis po vasaros dangumi

Kaišiadorių kultūros centro tekstilininkės, kaip ir kasmet, buvo pakviestos atvykti ir dalyvauti  jau kelioliktą kartą  vykstančiame netoli Vilniaus renginyje „Smėlinės skiautinių diena“.  Kaip ir kasmet bendraminčių susibūrimas vyko skiautinių entuziastės ir meistrės Aldonos Tamonytės-Dorrity sode, kaip ir kasmet mes vis žvilgčiojome į dangų, tikėdamosi, kad vasariškas lietus nesugalvos skalbti mūsų naujų tekstilės dirbinių. O jų –  ant obelų, gyvatvorių, tvorų, pavėsinės sienų ir šiaip ant virvių  buvo  iškabinėta daugiau šimto. Džiaugėmės susitikusios su senomis draugėmis, rodėme savo darbus, domėjomės amato naujovėmis. Bendraminčių susitikimai visada šilti ir laukiami.

Bet didžiausia visų dėmesį patraukė  „Vilniaus skiautinis“. Tai dar sausio mėnesį Aldonos paskelbtas projektas, skirtas Vilniaus 700 metų jubiliejui, kuris, kaip žinia, bus švenčiamas 2023 metų sausį. Projekto autorė  pakvietė vilnietes skiautininkes kartu kurti skiautinį mylimo miesto jubiliejui, kūrybiškai pavaizduojant Vilniaus istoriją, architektūrą, legendas, paminklus ar naujuosius rajonus. Į kvietimą atsiliepė 33 meistrės. Ir bendromis pastangomis buvo sukurtas įspūdingas skiautinis-mozaika, kuris pasitinkant 700 metų Vilniaus jubiliejų bus eksponuojamas įvairiose miesto vietose.

Dar kartą įsitikinome, kad išreikšti savo poziciją  galime įvairiais būdais – kad ir pasiuvus įspūdingą skiautinį. Svarbu nuoširdžiai parodyti meilę ir pagarbą kraštui, kuriame gyvename.

Tekstilės būrelio vadovė,
Tatjana Prakapienė

Susijusios galerijos

Komentarai ({{ (comments.list | filter:count).length }})

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.