Skip to content
*alt_site_homepage_image*

Kaišiadorių kultūros centrui suteikta Erasmus akreditacija

Kaišiadorių kultūros centras praėjusią savaitę pasiekė reikšmingą pasiekimą savo veikloje – gavo Erasmus akreditaciją suaugusiųjų švietimo srityje. Erasmus akreditacija – tai įvertinimas, patvirtinantis kultūros centro aukštą veiklos kokybę ir atveriantis naujas galimybes tiek darbuotojams, tiek neformaliajam suaugusiųjų švietimui Kaišiadorių regione. Be to, Kaišiadorių kultūros centras tapo pirmuoju ir kol kas vieninteliu kultūros centru Lietuvoje, gavusiu Erasmus akreditaciją.

Erasmus akreditacija – tai priemonė, skirta švietimo įstaigoms, siekiančioms nuolat dalyvauti Erasmus programos mobilumo veikloje. Kad būtų akredituotos, organizacijos turi parengti kokybiškos mobilumo veiklos įgyvendinimo planą, kurio įgyvendinimas padėtų patobulinti organizacijos teikiamas neformaliojo švietimo paslaugas.

Erasmus akreditacija Kaišiadorių kultūros centrui atveria duris į tarptautinį bendradarbiavimą, galimybes kultūros centro darbuotojas gilinti savo žinias ir įgūdžius, įgyti ir dalintis savo patirtimi su partneriais iš kitų Europos šalių.

Erasmus akreditacijos suteikimas iki 2027 metų reiškia, kad Kaišiadorių kultūros centras kasmet galės siųsti po 6 savo darbuotojus į stažuotes užsienyje. Tai suteiks galimybę kultūros centro darbuotojams mokytis iš užsienio kolegų, susipažinti su kitų šalių suaugusiųjų neformaliojo švietimo praktikomis, taikyti naujas mokymo metodikas ir įgūdžius, taip prisidedant prie suaugusiųjų švietimo kokybės kėlimo Kaišiadoryse.

Be to, pagal gautą akreditaciją, Kaišiadorių kultūros centras 2025 – 2027 metais kasmet galės trumpalaikiam vizitui pasikviesti po vieną neformaliojo suaugusiųjų švietimo ekspertą iš užsienio. Šie ekspertai dalinsis savo patirtimi ir žiniomis su Kaišiadorių kultūros centro kolektyvu. Tai skatins ne tik asmeninį kultūros centro darbuotojų tobulėjimą, bet ir leis pritaikyti naujas idėjas bei metodus Kaišiadorių kultūros centro veikloje, tokiu būdu dar labiau stiprinant suaugusiųjų neformaliojo švietimo kokybę.

Erasmus akreditacija yra ne tik Kaišiadorių kultūros centro pasiekimų pripažinimas, bet ir atsakomybė toliau dirbti suaugusiųjų švietimo srityje, diegti naujoves, skatinti tarptautinį bendradarbiavimą ir bendruomeniškumą.

Erasmus programa yra pilnai finansuojama Europos sąjungos lėšomis. Lietuvoje šią programą administruoja Švietimo mainų ir paramos fondas, remiant Europos Komisijai.

Šis straipsnis atspindi tik autoriaus nuomonę, todėl Nacionalinė agentūra ir Europos Komisija negali būti laikomos atsakingomis už jame pateiktą informaciją.

Komentarai ({{ (comments.list | filter:count).length }})

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.