2015-04-17

Kviečiame į fotografijų parodą „Miesto skulptūros“


Balandžio 20-30 d. kviečiame į Kaišiadorių kultūros centrą, kur vyks Kaišiadorių kultūros centro fotografijų būrelio narių darbų paroda MIESTO SKULPTŪROS.

 

.....
 

Kaišiadorių kultūros centro fotografijos būrelio paroda „Miesto skulptūros“ sukurta įkvepiant skulptoriaus Mindaugo Navako eskizų serijos iš „Vilniaus sąsiuvinio Nr. 1“, sukurto 1981–1985 m. Menininko darbai buvo atlikti tuomet, kai fotomontažo technikai dar nebuvo naudojami kompiuteriai.

 

Vaikščiodamas po Vilnių, neabejingas miesto erdvei, bet tuomet negalėjęs joje pasireikšti, menininkas fotografavo akį traukusias vietas, istorinius ir šiuolaikinės architektūros statinius. Sugrįžęs į dirbtuvę, žvelgdamas į nuotraukose užfiksuotas erdves, kurdavo joms skirtus postmodernistiškai ironiškų, daiktiškų skulptūrų modelius. Po to juos fotografuodavo, o iškirptus nuotraukų fragmentus koliažo principu įkomponuodavo anksčiau užfiksuotoje miesto erdvėje.

 

Šiandien menininko darbai įkvėpė pažvelgi į Kaišiadorių miestą. Kuriant šią parodą šiuolaikinio jaunimo (12-14 metų) dėmesį pirmiausia patraukė fotomontažo technika, vėliau galvota apie mus supančias erdves, mieste jau esančias ir norimas sukurti skulptūras.

 

Fotografijos būrelio nariai pasirinkę jiems reikšmingas vietas fotografavo ir kompiuterinių fotografijų redagavimo programų pagalba kūrė miesto skulptūras, pridėdami įsivaizduojamą interaktyvumą, prasmes ir reikšmes. Paroda siekiama atkreipti dėmesį į miesto viešųjų erdvių sutvarkymą ir praturtinimą.

 

 

Asta Sabonytė-Jankauskienė

Kaišiadorių kultūros centro fotografijos būrelio vadovė

 

 

į viršų

 

atgal